BLOG - Projekt Efektywny

bądź z nami na bieżąco

Ćwiczenia na współpracę w grupie - team building

-

     W każdej formie działalności gdzie w dążeniu do celu współpracują przynajmniej 2 osoby możemy mówić o zespołach zadaniowych. Zespoły te pracują nad osiągnięciem swoich celów biznesowych i poziom współpracy między członkami tych grup jest jedną z kluczowych determinant jakie prowadzą do przyszłego sukcesu. Czyli mówiąc prosto i krótko: zgrany zespół to zespół osiągający założone cele.

     Zawsze łatwiej jest coś napisać niż zrobić, to zupełnie naturalna kwestia jaka dotyczy nas wszystkich bez względu na branżę, dlatego też postanowiłem wypełnić wpis merytoryczną zawartością, dzięki której wpadniecie na kreatywne sposoby usprawnienia współpracy w zespołach , dowiecie się co wpływa korzystnie na budowanie zespołu czy też zespołów. Oczywiście wszelkie pomysły czy też sugestie jakie zawarłem poniżej są obwarowane specyfiką naszej branży, czyli odnoszą się tylko i wyłącznie do rynku eventowego i usług jakie jesteśmy w stanie zapewnić Wam i Waszym przyszłym, zgranym zespołom! Nie będę pisał o wszelkich sposobach i procesach jakie mogą wpływać pozytywnie na tworzenie zgranych grup bo nikt na świecie nie ma kompletnej wiedzy na ten temat i byłoby to zupełnym szaleństwem. Przenieśmy się zatem do propozycji jakie możemy Wam zaoferować:

  1. Gry grupowe, gry zespołowe: czyli tworzenie w zespołach więzi przez zabawę a co Ćwiczenia integracyjneza tym idzie łączymy przyjemne z pożytecznym. Zorganizujemy gry, gdzie członkowie zespołów będą zmuszeni intensywnie współpracować w osiągnięciu wspólnego celu i wyprzedzeniu konkurencji, przykładem na to są takie scenariusze jak: "Kto zabił pokojówkę", "Pimp my Wreck" czy też "Forteca". Wspólnym celem takich scenariuszy jest usprawnienie komunikacji między członkami w grupach, zbudowanie nowych relacji a dalej budowanie zespołu sprawnego w działaniu i osiąganiu celów. Motywacją działań oprócz satysfakcji mogą być nagrody ale także sprawdzenie się w nowej roli, lepsze poznanie swoich cech, odkrycie swoich zdolności itp.
  2. Ćwiczenia integracyjne: mniej rozrywkowa forma pracy nad budowaniem zespołu Budowanie zespołuale również efektywna w rezultatach. Przeprowadzimy na określonych zespołach dwa testy, jeden na początku projektu a drugi zaraz po jego zakończeniu. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale testy oddziela zestaw ćwiczeń integrujących zespół. Zestawy te będą miały na celu przeprowadzenie procesów usprawniających każdego z członków grupy pod kątem danych działań co sprawi że zespół zyska nowe kompetencje i na końcu wynik jego działań będzie mocno różnił się od tego na początku. Może temu służyć zmodyfikowany scenariusz: "Starcie liderów".
  3. Budowanie zespołu: celem gier grupowych, ćwiczeń integracyjnych, gier zespołowych jest zbudowanie sprawnego zespołu, czyli efektywnej grupy osób zdolnej osiągać zamierzone cele, oczywiście jest to proces a nie jednorazowe spotkanie, natomiast warto jest zacząć już teraz by zgrać odpowiednio określoną grupę osób w jeden, sprawnie funkcjonujący mechanizm.Team building
  4. Łagodzenie konfliktów: jeden z celów procesów związanych z budowaniem zespołów, po przez udział w zabawach i grach zespołowych, warsztatach team building, ćwiczenia integracyjne czasami jesteśmy w stanie wyeliminować konflikty między różnie myślącymi osobami w grupie. Czasami konflikt to po prostu luka w poznaniu się nawzajem lub zbyt mało czasu spędzonego razem.

     My również współpracujemy w zespołach przy każdym z projektów jakie są nam zlecane i nie wyobrażam sobie by w naszych zespołach były problemy z komunikacją lub zrozumieniem się nawzajem. Ponadto musimy sobie mocno ufać i wierzyć że każdy z nas jest w stanie pomóc w trudnej chwili, zastąpić kogoś, wesprzeć, doradzić, wszystkie te elementy łączą nas i tworzą niezapomniane imprezy integracyjne czy też wyjazdy incentive!

Masz pytania, komentuj!

Chcesz zlecić organizację fachowcom zapraszam do kontaktu!

Do zobaczenia na naszym BLOGU!

Emil Fistaszek;)

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę