BLOG - Projekt Efektywny

bądź z nami na bieżąco

Gry fabularne idealne na wyjazd firmowy

-

GRY Z FABUŁĄ, CZYLI INTEGRACJA NAJWYŻSZYCH LOTÓW

    Gry fabularne są często nazywane najbardziej zaawansowaną formą integracji. W tym twierdzeniu jest sporo racji. Kompletna gra fabularna - przygotowana zgodnie z regułami sztuki scenariuszowej i perfekcyjnie zorganizowana - jest doświadczeniem, którego nie można porównać z żadnym innym. Wprowadza uczestników wyjazdów integracyjnych w swoisty trans i pozwala im na uruchomienie najgłębszych pokładów intelektualnego potencjału i logicznego myślenia, wyzwalając przy tym całą gamę emocji. Niezwykle ważną funkcją gier fabularnych - nierzadko wysuwającą się na pierwszy plan podczas firmowej integracji - jest również funkcja team buildingowa, czyniąca z grupy sprawnie działający organizm.

CHARAKTERYSTYKA GIER FABULARNYCH

    Gry scenariuszowe wywodzą się w prostej linii ze świata RPG (ang. role playing Gry z fabułą na imprezygames) i umieszczają graczy w centrum starannie przemyślanej historii. Gracze mają pewien wpływ na kształtowanie fabuły, jednak na głównym miejscu - w przeciwieństwie do klasycznego RPG - znajduje się zazwyczaj rozwiązywanie zagadek, dużą rolą odgrywa umiejętność dedukcji. Nieodłącznym elementem gry scenariuszowej jest wciągający, poruszający wyobraźnię motyw fabularny, nawiązujący w wielu przypadkach do gatunków filmowych czy teatralnych. Pracownicy firmy stają się na przykład uczestnikami kryminalnej intrygi, członkami grupy dochodzeniowej, która ma rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Podejrzanych jest kilka charakterystycznych postaci, z których każda posiada odmienny rys psychologiczny i osobowość. Do tego dochodzą przeróżne, często zwodnicze poszlaki. Trzeba, zatem umiejętnie poruszać się po grząskim terenie śledztwa i pod presją czasu dochodzić do prawdy. Przejdźmy może teraz do konkretów. W kolejnym mini rozdziale postaram się Wam przedstawić gry z fascynującą fabułą, które oferuje Projekt Efektywny. Na ich podstawie jeszcze lepiej poznacie temat.

GRY FABULARNE PROJEKTU EFEKTYWNEGO

Gry scenariuszowe na imprezy    Pierwszą grą godną Waszej uwagi jest prawdziwy hit na rynku gier scenariuszowych, który realizujemy dla poważnych graczy z dynamicznie rozwijających się branż. Jest to nasz autorski projekt pod tytułem, ''Kto zabił pokojówkę?''. Do jego fabuły nawiązałem już wstępnie w poprzednim rozdziale. Jak więc pisałem, osią sprawy jest bezwzględna zbrodnia. Dokonano jej na terenie hotelu. Dzielą się Państwo na zespoły dochodzeniowe i prowadzą czynności w miejscu zbrodni oraz w pokojach przesłuchań. Podczas gry spotkacie tak oryginalne i barwne postacie, jak Antoni Łuska - zdegenerowany oficer policji w klimacie ''Psów'' Pasikowskiego. Wszystko podszyte szalonym humorem i precyzyjnie skonstruowane. Uczestnicy gry, w tym zwycięski zespół śledczych, odczuwają po jej zakończeniu ogromną satysfakcję.

    Druga nasza gra z naładowaną adrenaliną fabułą - horror ''Pokoje'' - wprowadza elementy rodem z najmroczniejszych koszmarów sennych. To produkt skierowany do inteligentnych i dojrzałych emocjonalnie osób, które lubują się w poetyce horroru, a zarazem mają ochotę na przeprowadzenie kryminalnego dochodzenia. Oprócz efektownego stopniowania napięcia i bogatej scenografii, ''Pokoje'' odznaczają się kunsztowną fabułą, opartą o tradycję anglosaskich powieści grozy i kilku innych klasycznych dzieł. W Waszym hotelu czai się pradawne zło, które terroryzuje obsługę i gości. Czy zdołacie zapobiec ostatecznej tragedii?

    Kolejną grą scenariuszową wartą polecenia jest według mnie nowość w naszej Zagadki kryminalne na eventofercie - gra z prawdopodobnie najlepszą fabułą, jaką będziecie mogli spotkać na rynku eventowym w 2015 roku. Nie rzucam tych słów na wiatr. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z elitą polskiego biznesu daje pewien pogląd na sprawę i pewność, że nie zawiedziemy. Przygotujcie się na ''Nawiedzony hotel'', spotkania bliskiego stopnia z wyjątkowo złośliwymi duchami. Tym razem wcielają się Państwo w specjalistów od spraw paranormalnych. A dla osób uwielbiających zagadki przygotowaliśmy rewolucyjny scenariusz gry zagadki opartej na motywie świata wampirycznego pt: "Wywiad z wampirem". Więcej informacji na temat tej i innych gier fabularnych Projektu Efektywnego można uzyskać wchodząc do działu ''Organizacja imprez integracyjnych'' i klikając ikonę ''zabawy i gry integracyjne''.

GRY Z FABUŁĄ - PODSUMOWANIE

 Gry zagadki na imprezy integracyjne   Rynek eventowy nigdy nie stoi w miejscu - tą mantrę powtarzam Wam niemal od początku naszych spotkań na łamach firmowego bloga. Szczególną uwagę zwróciłbym na tendencję, która najwyraźniej zaznacza się w ostatnich latach. Mowa tutaj o gwałtownie rosnącej potrzebie rozrywki intelektualnej a taką opcją są właśnie gry fabularne. Pewnie już zauważyliście, że w Projekcie Efektywnym mamy wręcz obsesję na punkcie podwyższania standardu inteligentnych gier i zabaw integracyjnych. Powoli kończy się czas popularnych w latach 90. i na początku XXI wieku, przysłowiowych ''paintballa i quadów''. Wchodzimy, a właściwie weszliśmy już w nową erę, którą zdominuje nowa generacja firm eventowych. Jedną z kluczowych ról w walce o względy klientów odegrają autorskie produkty, takie jak gry scenariuszowe. Właśnie, dlatego Projekt Efektywny przykłada tak wielką wagę do swoich fabularnych przedsięwzięć. Świat gier scenariuszowych stwarza olbrzymie możliwości, jednak stawia też przed nami najtrudniejsze wyzwania. By pokonywać coraz wyżej stawianą poprzeczkę, współpracujemy ze starannie wyselekcjonowaną grupą animatorów, aktorów i scenarzystów. Zależy nam na kreatywnej jakości, niezbędnej w skomplikowanej i precyzyjnej zabawie, jaką są gry fabularne.

Skomentuj
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę