Gotowi na wszystko
Planszowo-zręcznościowa gra w klimacie walki o przetrwanie
Przetrwanie w dziczy lub w zagrożonym katastrofą budynku nie różni się wbrew pozorom od przetrwania organizacji biznesowej na wymagającym rynku i rzeczywistości czysto komercyjnej. Oba środowiska – dziką naturę i biznes – łączy konieczność podejmowania skutecznych decyzji w trudnych warunkach. Dlatego proponowany przez nas survivalowy scenariusz fabularny jest znakomitym, inspirującym narzędziem team buildingowym, uczącym Państwa pracowników, jak radzić sobie z nieznanym, pokonywać bariery i realizować cele przy użyciu ograniczonych środków. Oto kompletne doświadczenie integracyjne, które zabiera Was do świata fizycznych i mentalnych wyzwań.
Scenariusz ”Gotowi na wszystko” (w wersji outdoorowej i indoorowej) wprowadza uczestników w tajniki podstaw survivalu pod okiem ekspertów. Państwa pracownicy nauczą się, jak zbudować prowizoryczne schronienie w obliczu zagrożenia. Poznają szereg technik rozpalania ognia i pierwszej pomocy. Użyją wojskowych sygnałów, by wezwać pomoc, opanują nawigację za pomocą urządzeń GPS i upieką nad ogniskiem posiłek dla całej drużyny. To tylko niektóre z fascynujących wyzwań, jakie czekają ”Gotowych na wszystko”. Głównym prowadzącym jest człowiek, który od dawna uczy umiejętności survivalu z pasją i charyzmą. Jego wiedza jest gwarancją team buildingu, który przykuwa uwagę, zapewniając pożyteczną rozrywkę na wysokim poziomie.
ATRAKCJE SCENARIUSZA
- Odbudowa miasta na planszy
- Pozyskanie zasobów niezbędnych do przetrwania
- Tangramy
- Strzelectwo
- Niebezpieczny ładunek
- Samoobrona
- Budowa platformy lądowej
INFORMACJE DODATKOWE
- Rodzaj: outdoor
- Liczba osób: 5-120
- Czas trwania: 2,5h
- Pomieszczenia: teren zielony, łąka, polana, lasy, tereny górskie, parkingi
- Umiejętności miękkie: komunikacja, organizacja pracy, praca zespołowa
PRZYKŁADOWE STANOWISKA
Transport niebezpiecznego ładunku do schronienia – grupa musi przetransportować pojemniki z nitrogliceryną z jednego piętra budynku na drugie. Problemem jest fakt, że choćby minimalny wstrząs spowoduje ”wybuch” ładunku. Dlatego trzeba być niezwykle ostrożnym podczas transportu…
Zaprojektowanie schronienia na nadchodzącą noc – zadaniem uczestników jest praca koncepcyjna według wymagań stawianych przez dowództwo. Muszą zaprojektować schronienie dla nadchodzących z pomocą żołnierzy z dostępnych materiałów – do dyspozycji mają specjalne arkusze i przybory kreślarskie.
Pierwsza pomoc – instruktor tłumaczy podstawy działania na podstawie trzech rodzajów kontuzji. Trzech członków grupy wciela się w poszkodowanych. Krwawiąca rana, poparzenie, złamanie. Uczestnicy scenariusza muszą odnaleźć w budynku leki opatrunki i leki i zająć się rannymi.
Zbudowanie tratwy ratunkowej – wyzwanie polegające na konstrukcji tratwy dla poszkodowanych w powodzi, którzy próbują dostać się do budynku. Do dyspozycji drewniane materiały i narzędzia do bezpiecznej obróbki. 10 gotowych belek, spoiwa i żagiel.
Kryptologia – należy złamać prosty kod pod presją czasu i nadać nim nową wiadomość za pomocą specjalnego urządzenia szyfrującego. Zadanie wymagające logicznego myślenia i wojskowej dyscypliny pracy.