INSTRUKCJA POSTĘPOWANIAPolicja_Slaska.png

MATERIAŁY DOWODOWE

Na miejscu zbrodni zabezpieczono kilka przedmiotów i wiele śladów. Wszystkie zostały przekazane do laboratorium, a ich wyniki są dla was do wglądu. Przed Wami lista badań i zadań, jakie należy wykonać.

Instrukcja postępowania  

 1. Ustalenie narzędzia zbrodni:
  Narzędzie zbrodniNa miejscu zbrodni znaleziono łuskę.  Należy ją porównać ze schematami łusek o porównywalnym kalibrze i wymiarach. Po porównaniu, będziecie w stanie odpowiedź na pytanie, jaki kaliber broni został użyty.

 2. Porównanie odcisków palców 
  W pokoju zbrodni znaleziono butelkę. Istnieje podejrzenie, że mogą na niej Porównanie odcisków palcówznajdowaćsię odciski sprawcy. Należy porównać odciski z butelki z tymi pobranymi od świadków.

 3. Analiza mikroskopijna
  Przy pomocy mikroskopu zeskanowaliśmy włos znaleziony na skórzanej Analiza mikroskopijnakurtce. Porównajcie go z włosami pobranymi od świadków.


 4. Raport policyjny
  Dokonajcie analizy dostępnych materiałów z sekcji zwłok, oraz Raport policyjnyprzeczytajcie uważnie raport policyjny, sporządzony bezpośrednio po przyjeździe służb na miejsce.


 5.  Badanie zabezpieczonych śladów DNA:
  Macie za zadanie porównać zestawy materiału genetycznegoBadania DNA zabezpieczone na miejscu zbrodni z wynikami badań materiału pobranego od podejrzanych/świadków.

 

Na wszystkie zadania macie zaledwie 10 minut,

liczymy więc na wasz spryt i pracę zespołową

 

 

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę