Szkolenia outdoor

Szkolenia plenerowe, szkolenia outdoorowe, szkolenia w terenie, szkolenia w plenerze 

SZKOLENIA OUTDOOR

Szkolenia outdoor 8.JPGKażdy dobrze funkcjonujący zespół pracowników posiada solidne fundamenty relacyjne. Zespoły osiągające sukcesy często rozumieją się bez słowa, wszyscy członkowie zespoły wiedzą, co należy do ich obowiązków, nie wchodzą sobie w drogę i osiągają zamierzone cele szybciej, niż konkurencja. Często managerowie firm zastanawiają się nad tym, jak tworzyć takie właśnie zespoły, czym kierować się przy doborze pracowników, a później w jaki sposóbSzkolenia outdoor 2.JPG podnosić ich kwalifikacje, by stawali się rekinami rynku biznesowego. Jednym z najciekawszych sposobów na efektywne warsztaty szkoleniowe dla zespołów pracowniczych są szkolenia outdoor. Realizowane na neutralnym, otwartym terenie, daleko poza środowiskiem firmowym. Nastawione na sprawdzenie kompetencji pracowników oraz późniejszą trenerską analizę, stają się niezwykle skutecznym narzędziem do budowania zespołów marzeń.

SZKOLANIA OUTDOOR, A OBSZARY KOMPETENCYJNE

Szkolenia outdoor 7.JPGWspółpraca (team building) – w zespołach pracowniczych wysoki poziom współpracy oznacza, że grupa jest dobrze skomunikowana, wszyscy doskonale znają swoje role, organizacja pracy w czasie jest odpowiednio zoptymalizowana, a poziom motywacji wystarczający, by działać ku osiągnięciu celu. Szkolenia outdoor dają nam możliwość sprawdzenia, jak wysoki poziom współpracy ma miejsce w danym zespole, lub jakie jego elementy wymagają poprawy. Spotkanie z trenerem analizującym w jaki sposób członkowie zespołu poradzili sobie z poszczególnymi zadania, jest nieocenioną wartością w dalszej pracy.

Komunikacja – komunikacja to podstawa wszystkich procesów, jakie zachodzą weSzkolenia outoor 4.JPG współczesnych zespołach. Tylko dobrze skomunikowane zespoły pracownicze są w stanie szybko się rozwijać i ewoluować w swych osiągnięciach. Podczas szkoleń outdoor komunikacja wystawiona jest na próbę, uczestnicy by wykonać zespołowe zadania muszę intensywnie się komunikować. Od poziomu umiejętności komunikacyjnych zależy osiągnięcie wszystkich celów zespołowych.  

Szkolenia outdoor 9.JPGMotywacja – jak zmotywować zespół do osiągania celów, a także jak utrzymać wysoki poziom motywacji w zespole, który jest już w trakcie prac nad ważnych projektem. Managerowie często sięgają po różne metody, od zwiększania wynagrodzeń, aż po zmiany personalne uczestników zespołów. Podczas szkoleń outdoor managerowie uczą się jak rozpoznawać motywatory i wdrażać je w pracę zespołów, czy też konkretnych osób. Jak utrzymać wysoki poziom motywacji przez cały cykl życia zespołowego. Przy wsparciu trenera tworzą plany i praktyczne sposoby wdrażania systemów motywacyjnych.

Stres – XXI wiek i praca umysłowa to ciągłe narażanie członków zespołów na stres. To,Szkolenia outdoor 3.JPG że stres występuje w zespołach pracowniczych jest naturalnym zjawiskiem. Napięcia między członkami zespołów zdarzają się równie często, jak w zwykłych sytuacjach na ulicy. W trakcie szkoleń outdoor symulujemy sytuację, generujące stres, by uczestnicy najpierw spróbowali osiągnąć cel, w takich właśnie warunkach. Później przez pracę z trenerem nauczyli się jak kontrolować stres i wykorzystywać go w pracy, jako wsparcie, a nie przeszkodę. Kontrolowany stres może przynieść wiele dobrego, a szkolenia outdoor są idealnym środowiskiem na praktyczne przećwiczenie reagowania na jego występowanie.

Liderzy – każdym zespołem kierują liderzy, wyznaczający cele, motywujący, delegującySzkolenia outdoor 11.JPG zadania i ramy czasowe. Skuteczny lider, to taki który potrafi w umiejętny sposób podzielić zadania między członków zespołu, wyegzekwować obowiązki służbowe, będąc przy tym autorytetem dla pracowników oraz wsparciem, jakiego oczekują. Sprawdzimy podczas serii zadań w szkoleniu outdoor, jak działają liderzy, jakie są ich mocne i słabe strony, nasi trenerzy dadzą odpowiedzi feedback, oraz przekażą narzędzia, dzięki którym liderzy staną się bardziej efektywni.

Szkolenia outdoor 5.JPGDelegowanie – obszar przekazywania obowiązków i kompetencji przez osoby zarządzające członkom zespołów. Często zdarza się, że managerowie mają problemy z efektywnym delegowaniem zadań, co powoduje nieporozumienia między uczestnikami zespołów. Skuteczne delegowanie zadań to sztuka, której każdy lider może się nauczyć. Podczas szkoleń outdoor uczestnicy przyjmują rolę liderów, ucząc się efektywnego delegowania zadań pozostałym członkom grupy. Później całość pracy analizowana jest razem z trenerem, wyciągane są wnioski i przekazywane zalecenia dla delegujących.

Konflikty – jeden zespół posiada ich więcej, inny mniej, a w jeszcze innych zupełnie ich nie ma. Nie zmienia to jednak faktu, że jako członkowie zespołów powinniśmy posiadać umiejętność rozładowywania złych emocji, a także skutecznego rozwiązania konfliktów. Szkolenia outdoor są idealnym poligonem, to testowania walki z sytuacjami  kryzysowymi, opartymi na konflikcie, między członkami zespołów.

SZKOLENIA OUTDOOR – DLACZEGO WARTO?

Przede wszystkim szkolenia outdoor to praktyczne warsztaty, a nie tylko teoretycznaSzkolenia outdoor 10.JPG wiedza, która często nie wystarcza, by efektywnie przyswoić wiedzę. Charakter pragmatyczny szkoleń outdoor daje możliwość szybkiej nauki, po przez doświadczenie. Możliwość odtwarzania trudnych sytuacji, w treningu praktycznych, to rewelacyjne narzędzie treningowe dla członków zespołów pracowniczych. Połączenie praktycznych zajęć w terenie, z pracą w sali konferencyjnej daje pełniejszy obraz sytuacji w zespole, oraz wpływa efektywniej na przyswajanie wiedzy szkoleniowej. Uczestnicy szkoleń outdoor czerpią wiedzę w sposób ciekawy i nieszablonowy, a przekazana wiedza pozostaje na długo w pamięci, dzięki połączeniu teorii z praktyką.

DLA KOGO SĄ SZKOLENIA OUTDOOR

Szkolenia outdoor 6.JPGSzkolenia outdoor oferujemy dla zespołów na każdym etapie ich istnienia. W szkoleniach outdoor udział wziąć może dopiero co powstały zespół, ale także team, którego uczestnicy znają się już bardzo dobrze. Zapraszamy także zespoły w kryzysie, albo takie przed którymi stoją w najbliższej przyszłości znaczące zmiany. Organizujemy szkolenia outdoor na terenie całej Polski, w czasie od 1 – 5 dni.

Podczas szkoleń outdoor istnieje także możliwość zrealizowania scenariusza w wersji ekstremalnej, z noclegiem w lesie, jaskiniach, pod chmurką. Taka opcja dodaje całości adrenaliny i pikanterii stając się również przygodą, jaka zapada w pamięć na całe życie.

 

 

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę