Firmowa sztuka teatralna!

Zabawa w teatr, scenariusz team building, integracja zespołu, team working.

 

Korzyści dla uczestników:  

 • Nauka śpiewu
 • Nauka tańca
 • Nauka recytacji
 • Kontrola ekspresji emocji
 • Nauka wcielania się w role
 • Integracja zespołu

Sztuka teatralna - team building.jpg

 

Scenariusz zawiera: 

 • Udział reżysera spektaklu
 • Profesjonalny scenariusz
 • Zawodowi aktorzy
 • Stroje i rekwizyty
 • Obsługa techniczna

''FIRMOWY SPEKTAKL'', CZYLI TEATRALNY TEAM BULIDING

Firmowy teatr         Jeżeli Państwa firma potrzebuje poprawy relacji międzyludzkich i współpracy w grupie oraz przełamania barier komunikacyjnych, idealnym wyjściem jest zwrócenie się w stronę sztuki teatralnej. Tego rodzaju team building jest jednym najskuteczniejszych rozwiązań, czego dowiodły badania naukowe przeprowadzone w krajach anglosaskich. Właśnie tam improwizacja teatralna jest najczęściej wykorzystywana, jako narzędzie do budowy sprawnego i świadomego zespołu. Pracownicy wychodzą ze swoich codziennych ról i wcielają się w naładowane emocjami postacie. Zanim jednak wystawią firmowe przedstawienie na scenie, czeka ich fascynująca przygoda ze słowem i ekspresją ciała. Nad przebiegiem całości czuwa charyzmatyczny reżyser, który umiejętnie stopniuje intensywność wrażeń. Projekt Efektywny ma zaszczyt przedstawić ''Firmowy spektakl'', team buildingowe zajęcia dla ambitnych i progresywnych klientów.

OCZYSZCZAJĄCA MOC SZTUKI

         Aktorzy ''Firmowego spektaklu'' mają do wyboru kilka najważniejszych spektakli w historii, od komedii Moliera przez dramaty Williama Szekspira do absurdalnego teatru Sławomira Mrożka. Interpretacja tekstów odbywa się z pomocą reżysera, jednego z najciekawszych obecnie polskich twórców. Następnie Państwa pracownicy rozpoczynają pracę w zespole, wspólnie omawiają szczegóły swoich ról i ich symbolikę. Chemia, która wytworzy się w trakcie prób i improwizacji, będzie miała kluczowe znaczenie dla odbioru gotowego spektaklu. Moment premiery to swoiste święto złożone kreatywnemu wysiłkowi. Dla wielu firmowych aktorów będzie to również przełom w postrzeganiu samych siebie i kolegów zza biurka. Oczyszczającej duszę i umysł mocy teatru nie sposób przecenić.

ESENCJA TEATRALNEGO TEAM BUILDINGU

         Teatralny team building to przede wszystkim bezpośrednie doświadczenie, w Firmowy spektaklktóre uczestnicy angażują głowę i serce.  Podczas zajęć wymagana jest aktywność umysłu, ciała i emocji. Dzięki zaangażowaniu całego ciała, wzrasta świadomość samych siebie. Daje nam to możliwość przeżywania emocji i wyrażania uczuć, których prawdopodobnie nigdy nie doświadczylibyśmy lub nie odważyli się pokazać w codziennym życiu. Takie doświadczenia, gdzie odkrywamy siebie i innych pod wielowymiarowym kątem, powoduje, iż teatr jest procesem społecznym. Oznacza to, że podczas ćwiczeń wymagana jest od uczestników interakcja z innymi. Uczymy się nie tylko naszych zachowań, ale również poznajemy odczucia i reakcje, tych, którzy są obok nas. Właściwie określiła to Kamila Witerska twierdząc, że: „drama teatralna ma za zadanie rozwijanie empatii, która implikuje pojawienie się zachowań prospołecznych i altruistycznych. Ponadto drama ma służyć rozwijaniu współpracy w grupie, porozumiewania się, podejmowaniu decyzji indywidualnych i grupowych”. Metoda ta odwołuje się do indywidualności każdej jednostki, dzięki czemu sprzyja to „wydobywaniu i rozwijaniu najbardziej pożądanych cech osobowości człowieka, a także stymulowanie kreatywności, wyobraźni i samodzielności myślenia” - pisze Sylwia Bartosik.

NIEZWYKŁA METODA DRAMY

 Point games        Drama jest metodą pracy pedagogicznej, która sprzyja rozwojowi sfery emocjonalnej oraz intelektualnej człowieka. Daje możliwość przeżycia pewnych fikcyjnych problemów, sposoby ich rozwiązywania, jak również możliwość dokonywania wyborów. Doświadczenie i dotknięcie technik dramowych powoduje, że uczestnicy poprzez „wchodzenie” w określone role oraz tworzenie improwizacji, sami kreują rzeczywistość. Samo słowo drama pochodzi z języka greckiego, gdzie drao oznacza działam, usiłuję. Dlatego też drama istnieje wtedy, gdy to, co uczestnik sobie wyobraża, przechodzi w czyn i działanie. Niewątpliwie jest to metoda aktywizująca, sprzyjająca uczeniu się poprzez przeżywanie i doświadczanie. Metoda dramy oddziałuje na postawę twórczą jednostki, gdyż właściwie wykorzystana kształtuje nie tylko wrażliwość na inne osoby i sytuacje, ale również nieszablonowość w postrzeganiu i rozwiązywaniu problemów.

ELEMENTY ''POINT GAMES'' W IMPROWIZACJI TEATRALNEJ

      Polski rynek eventowy - mimo niemal ćwierćwiecza burzliwej historii - wciąż znajduje Kreatywny team buildingsię w fazie dojrzewania. Można powiedzieć, że dopiero nadchodząca dekada w pełni określi profesjonalny charakter branży. Wiele pojęć dotyczących eventów nadal czeka na wprowadzenie lub upowszechnienie. Jednym z nich jest pojęcie ''point game'', czyli gry lub zabawy używanej w team buildingu, która pochłania uwagę uczestnika wystarczająco mocno, by zakamuflować właściwy cel danych zajęć czy ćwiczeń. Funkcję ''point game'' znakomicie spełnia improwizacja teatralna i ćwiczenia dramowe, które są kręgosłupem ''Firmowego spektaklu''. Pobudzająca twórcze instynkty, wciągająca forma pozwala na włączenie w mechanizm współpracy nawet najbardziej zamkniętych w sobie i niechętnych do zespołowego działania jednostek. Tak dokonuje się w Państwa przedsiębiorstwie pozytywna rewolucja.

 

 

 

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę