W poszukiwaniu św. Graala
Zespołowa gra integracyjna w plenerze, poszukiwanie św. Graala prasłowian
„W poszukiwaniu św. Graala to emocjonująca podróż po świecie wierzeń słowiańskich. Uczestnicy zabawy dzieleni są na zespoły, w których wyruszają w misję odzyskania św. graal. Przysłowiowym graalem jest przedmiot wielkiej mocy, który zapewniał firmie dobrobyt. Od momentu gdy został skradziony wydarzenia obierają negatywny obrót. Zespoły, które wyruszają w drogę po przez serię kreatywnych i zręcznościowych zadań, muszę zlokalizować ukryty skarb i odzyskać biznesową hossę. Podczas zabawy członkowie zespołów będą brali udział w tańcu lasu, gdzie przy słowiańskich rytmach jednoczyć się będą z naturą. Na śmiałków czeka równiez lepienie świętych bożków słowiańskich z gliny, które można później wypalić w piecu i zatrzymać na pamiątkę eventu. Zadaniami, którę mają na celu rozruszanie szarych komórek są min. zagadki Szamana – zadawane przez ducha szamańskiego zagadkowe historie, na które trzeba znaleźć właściwą odpowiedź. Śmiałkowie będą także musieli dokończyć legendę obrazkową, czyli dopisać nowe zakończenie do kilku legend. Będzie też zakrapiany rzut podkową, jako konkurencja zręcznościowa. Na końcu zabawy jeden z zespołów, który najlepiej sprawdził się w konkurencjach słowiańskich wyrusza, by przy udziale nadajników GPS odnaleźć zaginionego Graala. Wyruszajcie zatem, by ratować swoją firmę, niech wiodą Was słowiańskie pradawne duchy przodków i pomogą w odnalezieniu jedynego skarbu, jaki ma wartość największą z instniejących na świecie.
ATRAKCJE SCENARIUSZA
- Zagadki słowiańskie
- Śpiewanie pieśni pogańskiej
- Rzut podkową
- Legendy szamańskie
- Lepienie pogańskich, świętych bożków
- Pogański taniec
- Pułapka na zwierzynę
INFORMACJE DODATKOWE
- Rodzaj: outdoor
- Liczba osób: 5-100
- Czas trwania: 2,5h
- Pomieszczenia: teren zielony, łąka, polana, lasy, tereny górskie, parkingi
- Umiejętności miękkie: komunikacja, organizacja pracy, kreatywne myślenie
DODATKOWE INFORMACJE
Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, wiele firm planuje wyjazd integracyjny połączony z team buildingiem w plenerze. Projekt Efektywny oferuje wtedy cały szereg rozwiązań, między innymi odkrywczą grę terenową ”W poszukiwaniu świętego Graala”. Została ona zainspirowana najnowszymi trendami w dziedzinie ekskluzywnej integracji. Państwa pracownicy wyruszą w pełną niebezpieczeństw i oryginalnego humoru podróż, by odnaleźć najbardziej legendarny przedmiot w historii Ziemi – kielich zwany świętym Graalem. Poszukiwania odbędą się przy użyciu m.in. technik spotykanych w geocachingu, czyli odbiorników GPS i profesjonalnych map. Całość posiada bogatą oprawę fabularną, która jest naszpikowana zadaniami team buildingowymi w najlepszym gatunku.
Zapoznajmy się zatem najpierw z fabułą. Uczestnicy wcielają się w grupę nieustraszonych łowców skarbów, którzy przybywają do tajemniczej krainy gdzieś na Wschodzie Europy. To właśnie tutaj prowadzi mapa znaleziona w ruinach siedziby groźnej sekty. Mówi się, że jej członkowie od dawna znajdują się w posiadaniu świętego Graala – kielicha, z którego pił Jezus podczas ostatniej wieczerzy. Inne świadectwa wskazują z kolei, że Graal jest szmaragdem z korony Lucyfera dającym władzę nad światem lub tajną bronią obcej cywilizacji. Czy uda Wam się rozwiązać zagadkę owianego wielką sławą naczynia? Po drodze ku Graalowi czekają spotkania z szalonymi postaciami, z których każda postawi przed Wami osobne wyzwanie. Trzeba będzie przy tym umiejętnie korzystać z systemu nawigacji satelitarnej stworzonego przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Szybko zdacie sobie sprawę, jak niesamowitą przygodą jest łowienie skarbów z Projektem Efektywnym.
Idea używania nawigacji w czasie poszukiwań skarbu jest zaczerpnięta z coraz popularniejszej w naszym kraju społeczności geocaching. Skupia ona ambitnych turystów, którzy są zarazem pasjonatami technologii GPS. Ukrywają tzw. skrzynki ze skarbami w ciekawych miejscach, często są to mało znane pomniki przyrody lub miejskie zakątki. Wszystko po to, by dać innym członkom społeczności geocaching radość z poznania nowej okolicy i szukania skrzynek przy pomocy nawigacji satelitarnej. Wskazówki dawane przez autora skrzynki są zazwyczaj zaszyfrowane, co zwiększa poziom trudności i satysfakcji ze znalezienia skarbu. Geocaching jest od niemal dekady regularnie stosowany w grach terenowych na terenie krajów anglosaskich. Projekt Efektywny postanowił wprowadzić mechanikę geocachingu na rynku polskim i zastosować ją w ”Poszukiwaniu świętego Graala”. Bardzo pozytywne reakcje klientów wskazują, że było to słuszne posunięcie. ”Poszukiwanie świętego Graala” to jednak znacznie więcej niż tylko łamanie szyfrów i zabawa z GPS-em. Przejdźmy teraz do opisu pozostałych części fascynującej rozgrywki.
Przygody, które Państwa pracownicy napotykają w trakcie drogi do Graala, są najeżone zadaniami team buildingowymi. Na przykład spotkanie z Szalonym Mnichem przynosi konieczność rozwiązania średniowiecznej zagadki logicznej i rozpalenia rytualnego ogniska. Z kolei wyznawcy kultu Graala zamykają Waszą grupę w śmiertelnej pułapce, z której musicie się błyskawicznie wydostać. W przeciwnym razie nigdy już nie zobaczycie Waszego domu i firmowego biurka… Takich niespodziewanych zwrotów akcji jest kilkanaście, napięcie stale rośnie, ale jest przeplatane humorystycznymi elementami. Warto również dodać, że w role spotykanych postaci wcielają się profesjonalni aktorzy i animatorzy.
’W poszukiwaniu świętego Graala” to rozrywka totalna, łącząca zapierający dech w piersiach rozmach z efektywną integracją. Tylko praca zespołowa i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów doprowadzą Państwa pracowników do odnalezienia legendarnego skarbu. W uczestnikach terenowej wyprawy rośnie dzięki temu poczucie wspólnoty. Następuje poprawa komunikacji wewnątrz grupy, a także uwidaczniają się zdolności przywódcze. Team building przebiega w niepowtarzalnej atmosferze, każdy jego detal został opracowany na podstawie specjalistycznych badań i doprawiony pasją Projektu Efektywnego. Ruszajmy więc razem w drogę, niech duch przygody wzbogaci nasze życie!