Gry rekrutacyjne

Innowacyjna rekrutacja pracowników po przez gry zespołowe

CZYM SĄ GRY REKRUTACYJNE?

Gry rekrutacyjneGra rekrutacyjna jest to zdobywająca coraz większą popularność innowacyjna forma selekcji kandydatów. Częstotliwość uczestniczenia w procesach rekrutacyjnych w ciągu ostatnich dekad drastycznie wzrosła. Świadczenie pracy na rzecz jednej organizacji przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat staje się rzadkim zjawiskiem. Przeciętny czas zatrudnienia w firmie uległ znacznemu skróceniu, a obecni pracownicy przywiązują coraz większą wagę do sposobu, w jaki zaprasza się ich do współpracy. Tak zwane CANDIDATE EXPERIENCE, czyli doświadczenia kandydata w zetknięciu z potencjalnym pracodawcą, mają niebagatelny wpływ na odbiór organizacji na rynku pracy, jak również budują zaangażowanie i lojalność w sytuacji zatrudnienia danej osoby. Odpowiadając na potrzeby zarówno kandydatów, jak i pracodawców stworzyliśmy unikalną, świeżą formułę ASSESSMENT CENTER, w której prezentujemy uczestnikom zadania do wykonania w formie ESCAPE ROOM. Nasze kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów nakierowanych na budowanie zespołów, integracje pracowników, podnoszenie motywacji pozwala nam w pełni rozwinąć skrzydła w trakcie przygotowań profesjonalnego, ale też bardzo atrakcyjnego planu gry rekrutacyjnej.

FUNKCJE GIER REKRUTACYJNYCH

Gra rekrutacyjna daje nam szereg informacji na temat kandydata. Co potrafimy zaobserwować za pomocą takich gier? Liczba zmiennych jest długa, ich konfigurację ustalamy razem z klientem zgodnie z wymaganiami wakatu, a są to między innymi:

 • poziom języka angielskiego,
 • styl komunikacji,
 • komunikatywność,
 • umiejętność podejmowania decyzji,Gry rekrutacyjne dla firm.jpg
 • umiejętność/predyspozycje do delegowania zadań,
 • umiejętność dzielenia się wiedzą,
 • umiejętność pracy pod presją czasu,
 • współpraca z trudnym klientem,
 • umiejętność przewodzenia,
 • nastawienie na współpracę w zespole,
 • oraz wiele innych. 

W zależności od wytycznych jesteśmy w stanie zweryfikować poziom kompetencji analitycznych potrzebnych do pełnienia danego stanowiska. Gra rekrutacyjna pozwala nam również określić role grupowe, jakie zajmują wszyscy członkowie zespołu w trakcie wpólnej pracy. Umiejętnie przeprowadzony proces stanowi solidne wsparcie działu HR w dokonaniu wyboru pracownika, a ze względu na pozytywną atmosferę gry i atrakcyjność zadań korzystnie wpływa na wizerunek firmy wśród kandydatów.

INNOWACYJNY CHARAKTER GIER REKRUTACYJNYCH

Głównym celem gry jest stworzenie optymalnych warunków dla jak najlepszego poznania każdego z kandydatów, a także rzetelne przedstawienie wniosków oraz rekomendacji potrzebnych do dokonania wyboru nowego pracownika. Podobnie jak w przypadku klasycznego ASSESSMENT Gamification.pngCENTER, skupiamy się na kryteriach ważnych w pełnieniu danej funkcji. To, co odróżnia tradycyjny proces AC od naszych gier rekrutacyjnych to przede wszystkim innowacyjność, szersze spektrum pomiarów oraz bardzo pozytywne wrażenia wyniesione przez kandydatów. Zestaw zadań opracowywanych przez Projekt Efektywny mocno odbiega od tego, którego spodziewa się zwykle kandydat, a z jakimi miał do tej pory do czynienia w trakcie poszukiwania pracy. W przypadku uczestników doświadczonych dużym atutem jest urozmaicenie rekrutacji dające poczucie, że nie jest się w żaden sposób szablonowo traktowanym przez potencjalnego pracodawcę. Nawet dla osoby wielokrotnie biorącej udział w AC nieprzewidywalna forma naszych gier zmiejsza możliwość przygotowywania się do odgrywania danej roli. W odniesieniu do osób nowych na rynku pracy, taki sposób selekcji w pełni zaspokaja ich oczekiwania odnośnie atrakcyjności procesu rekrutacyjnego, często tym samym przyczyniając się do wygrania coraz trudniejszej obecnie walki o młode talenty. Niezależnie od stopnia doświadczenia kandydatów nasze gry rekrutacyjne cieszą się bardzo dobrymi opiniami uczestników, bez względu na wynik prowadzonej rekrutacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a zadowolenie wszystkich członków gry jest naszym wewnętrznym, nadrzędnym celem. Podejście to przekłada się na wzmocnienie EMPLOYER BRANDINGu każdego klienta, dla którego przygotowujemy projekt.

KONTRUKCJA GIER REKRUTACYJNYCH

Przygotowanie projektu gry rekrutacyjnej rozpoczynamy od analizy potrzeb klienta. Wierzymy, że optymalne dopasowanie do oczekiwań i wskazówek w połączeniu z naszą inwencją i kreatywnością czyni produkt unikalnym i niepowtarzalnym. W momencie zgłoszenia zainteresowania grą rekrutacyjną organizujemy telefoniczne (lub mailowe) konsultacje dotyczące planu wykorzystania takiej gry w ramach rekrutacji do firmy. W zależności od rodzaju stanowiska, liczby kandydatów, czasu oczekiwania na raport, a także dostępności miejsc do zorganizowania wydarzenia, przedstawiamy klientowi proponowane oferty. Od momentu akceptacji danej opcji przechodzimy do pracy nad logistyką oraz scenariuszem gry – jeżeli spodziewamy się więcej niż 10 uczestników tworzymy kolejny, pokrewny scenariusz, aby rozegrać grę wymaganą liczbę razy. W takiej sytuacji dbamy o podobieństwo pozwalające na rzetelne porównanie kandydatów, a zarazem zróżnicowanie uniemożliwiające przewidzenie kolejnych kroków na wypadek gdyby Gry rekrutacyjne.jpguczestnicy następujących po sobie gier znali się i wymieniali informacje. Po ustaleniu terminów i wystosowaniu zaproszeń do kandydatów organizujemy lub aranżujemy miejsce uprzednio wybrane na przeprowadzenie rekrutacji. Niezależnie od tego, czy są to firmowe sale konferencyjne, czy lokale wynajęte specjalnie pod grę, przygotowujemy lokację zanim pojawi się grupa. Dla większego urealnienia sytuacji korzystamy ze współpracy z profesjonalnie przygotowanymi aktorami, dysponujemy również wszystkimi niezbędnymi rekwizytami. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwa nasz moderator, a wszelkim czynnościom podejmowanym przez uczestników przygląda się asesor, czyli doświadczony rekruter. W trakcie tego nietypowego wydarzenia uczestnicy mierzą się z sytuacjami poważnymi, ale często też zabawnymi. Zawsze staramy się zadbać o pozytywne wspomnienia, dlatego zwykle na życzenie klienta przygotowujemy dla każdej z tych osób dyplom będący wyrazem uznania odwagi oraz otwartości, lub po prostu podziękowaniem za partycypację. Każdy taki projekt finalizujemy szczegółowym raportem na temat kandydatów i przebiegu gry, który jest dostarczany zamawiającemu w ustalonych wcześniej ramach czasowych.

GRY REKRUTACYJNE, A GRY ROZWOJOWE

Gry rekrutacyjne a rozwój.jpgW związku z częstymi zapytaniami o gry dla istniejących już zespołów postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów. Gra rozwojowa /Development Game pozwala na ocenę grup pracowniczych oraz ich członków. Struktura wydarzenia jest podobna do Gry Rekrutacyjnej, jednak wyniki obserwacji są wykorzystywane przez firmy do celów rozwojowych. Efektem takiego projektu jest innowacyjnie przeprowadzona diagnoza kompetencji pracowników, a także wyższa spójność i integracja zespołów. Na bazie przebiegu gry udzielamy rekomendacji dotyczących szkoleń, ewentualnych awansów
i potencjału każdego z uczestników, a wszystkie te informacje zawieramy w raporcie końcowym.

DODATKOWE INFORMACJE

W ramach projektów rekrutacyjnych przeprowadzamy konsultacje z asesorem gry rekrutacyjnej odnośnie oczekiwań wobec przebiegu samego procesu, jak i raportu przygotowywanego po rekrutacji. Może to być wyraźne wskazanie najlepiej dopasowanego do profilu kandydata albo opisanie każdego uczestnika z zaakcentowaniem atutów, ale również zaznaczeniem obszarów za słabo rozwiniętych do pełnienia niektórych ról w organizacji. Opracowane raporty przedstawiają ocenę kompetencji, a także rzetelne uzasadnienie opinii na podstawie obserwacji. Nasze projekty dają pracodawcom unikalną możliwość poznania danej osoby, jej predyspozycji, zachowań oraz naturalnych, odruchowych reakcji. W dobie wysokiej częstotliwości zmian kadrowych trafny dobór pracowników oznacza większe zadowolenie z pracy, a tym samym niższą rotację.

Jeżeli Państwa firma chce cieszyć się wizerunkiem pracodawcy będącego na czasie z nowymi trendami w dziedzinie HR zachęcamy do kontaktu.

 

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę