Team building - pomysły i zadania

Scenariusze team building | Konkurencje teambuildingowe | Przykłady ćwiczeń i zabaw

NAJLEPSZE ZADANIA I POMYSŁY TEAM BUILDING

Budowanie zespołu, zwane z angielska team buildingiem, jest obiektem nieustannej troski w przedsiębiorstwach na całym świecie. Omawialiśmy już na naszym blogu kwestię ról w zespołach, cechy idealnego zespołu i definicję team buildingu. Przedstawiliśmy również zarys kilku team buildingowych programów eventowych i gier, które polecamy Wam jako autorskie pomysły Projektu Efektywnego. Teraz przyszła pora na dokładniejsze omówienie ww. scenariuszy, kładących często szczególny nacisk na aspekt szkoleniowo-integracyjny. Przed Wami efektywne pomysły na team building, z uwzględnieniem określonych zadań, jakie ma spełniać dana gra. Pomysłom i zadaniom – różnorodnym, bogatym w treść i skutecznym - przyświecają autentyczne team buildingowe idee, które można wyrazić słowami generała Pattona:

Armia to drużyna. Żyje, śpi, je i walczy jak drużyna. Te bohaterskie bzdury to niebezpieczne bajki. Ludzie, które piszą takie bzdury do Saturday Evening Post, wiedzą o prawdziwej walce, pod ogniem przeciwnika, mniej niż o seksie.

Jeżeli zamienimy słowo ''armia'' na słowo ''przedsiębiorstwo'', zrozumiemy, czym jest firmowy kolektyw, w którym indywidualizm sprawdza się jedynie wtedy, gdy służy dobru drużyny. Każdy żołnierz - od szeregowego pracownika, przez menedżera średniego szczebla, aż do top menadżera i prezesa - jest przy tym zobowiązany do uczciwości wobec samego siebie i innych żołnierzy. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, we wszystkich aspektach pracy i komunikacji wewnątrz firmy.

EFEKTYWNY TEAM BUILDING - OPIS POMYSŁÓW I ZADAŃ

Osada - program team buildingowy dla dużej ilości osób

Po uroczystym wprowadzeniu do gry, uczestników dzielimy na plemiona. KażdeOsada z plemion wybiera następnie ludzi, którzy będą się szkolić pod okiem ekspertów na wymienionych poniżej stanowiskach - plemiona dzielą się na myśliwych, artystów, kapłanów, kucharzy itd. Uczą się m.in. garncarstwa, magii, strzelania z łuku i gotowania dawnych potraw. Całość wzbogacona została niezwykle realistycznymi kostiumami, scenografią i warstwą fabularną. Po zakończeniu szkolenia rozpoczynamy igrzyska, czyli rywalizację plemion. Przedstawiciele poszczególnych zawodów rywalizują ze sobą i zdobywają punkty do ogólnej klasyfikacji. Plemię, które zdobędzie najwięcej punktów, zostanie ogłoszone zwycięzcą podczas hucznego podsumowania. Zadaniem team buildingu jest tutaj przede wszystkim uświadomienie wszystkim pracownikom, jak ważną rolę odgrywa w osadzie (przedsiębiorstwie) każda grupa wyspecjalizowanych ludzi (dział) i zwiększenie świadomości roli, jaką odgrywa kolektyw.

Firmowa sztuka teatralna - efekt katharsis, sprzyjający budowie prawdziwych więzi

Sztuka teatralnaPomysł na firmową sztukę teatralną opiera się na bardzo ambitnym, wymagającym dużej wrażliwości i profesjonalizmu wykonawców założeniu - nic nie odmienia ludzi tak pasjonująco, jak wspólne doświadczenie sceniczne, przeżywane pod okiem zawodowych aktorów i reżyserów, prowadzących grupę przez wszystkie etapy przygotowania przedstawienia. Praca z tekstem, podstawy mowy ciała, dykcja i akcentowanie, psychologia postaci, tworzenie scenografii i próba generalna w oryginalnych kostiumach, wreszcie premiera przedstawienia - oto cykl zadań, który sprzyja uzyskaniu efektu katharsis, duchowego oczyszczenia, pozwalającego na zażegnanie konfliktów, przełamanie psychicznych barier, rozpalenie wewnętrznego ognia i motywacji do kreatywnej, zespołowej pracy.

LARP ''Zombie Blitzkrieg'' - oryginalna team buildingowa mechanika

Wykorzystanie modelu Larp (ang. live action role playing game) to jeden zLARP Zombie najciekawszych pomysłów na team building z prawdziwego zdarzenia. Ww. model pomaga pracownikom firmy w kształtowaniu wzajemnych relacji poprzez wspólną pracę, twórczy wysiłek wypełniony pozytywnymi emocjami. Głównym celem gry jest budowa opowieści, w której każda z postaci z pasją odgrywa swoją rolę, a zarazem bierze udział w wykonywaniu przeróżnych zadań i rozwiązywaniu zagadek. Wszystko odbywa się według określonych reguł, a nad przebiegiem zabawy czuwają tzw. larpmasterzy - mistrzowie gry. Projekt Efektywny proponuje Państwu Larpa opartego na motywach popularnych opowieści o zombie - rzecz nieprzewidywalną, zaskakującą zwrotami akcji. Zombie Blitzkrieg łączy wiele zalet ''Osady'' i ''Firmowej sztuki teatralnej'' – rozwiązywanie zadań technicznych (koncepcyjność i realizację koncepcji) z teatralną improwizacją. Oto team building uniwersalny, akcentujący najważniejsze elementy zespołowej drogi do sukcesu.

Na koniec warto przypomnieć, że wszystkie wyżej wymienione scenariusze (pomysły i zadania) mogą - a właściwie powinny - być dopełnione profesjonalnym coachingiem, który stanowi coraz częściej o jakości nowoczesnego team buildingu, wyznaczając nowe standardy w branży. Zachęcamy zatem do rozmowy z naszymi event managerami o szkoleniach integracyjnych w zaawansowanej, najbardziej efektywnej wersji.

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę