Wieczór rycerski, średniowiecze.

Zabawy i gry średniowieczne, impreza tematyczna.

Cel: Udział w biesiadzie średniowiecznej.Korzyści z imprezy integracyjnej, wartość dodana
Gatunek: Wieczór tematyczny.
Ilość osób: 10 - 500.
Wartość dodana: Integracja.
Elementy: Pełna charakteryzacja miejsca imprezy, profesjonalni animatorzy, występy artystyczne, pokaz tańca, pokaz walki rycerskiej, oprawa muzyczna.

MAGIA ZAMKÓW I RYCERZY

Średniowieczna impreza    Średniowiecze - epoka kluczowa dla dziejów nowożytnej Europy, burzliwa i pełna tajemnic, a zarazem bogata w przełomowe zjawiska kulturowe. Kontrasty średniowiecza i jego specyfikę mogą Państwo poznać dzięki kolejnemu niebanalnemu wieczorowi tematycznemu, który oferuje Projekt Efektywny. Wieczór średniowieczny jest swoistą kontynuacją gry team buildingowej "Firmowa Forteca", wpisując się w autorską koncepcję naszej firmy, która zakłada możliwość budowania przez klienta programu integracyjnego z ogromnej ilości modułów oraz możliwość wyboru gotowego zestawu, w którego skład wchodzą moduły idealnie do siebie dopasowane. Sekrety średniowiecza odsłoni przed Wami jeden z czołowych historyków w Europie. Dynamiczny, multimedialny wykład pozbawiony jest suchego, przesadnie naukowego języka. Ta opowieść wciąga jak dobry film i przedstawia szereg nieznanych faktów dotyczących średniowiecznego społeczeństwa, polityki i sztuki. Wyjaśnione zostanie między innymi pochodzenie nieśmiertelnego tekstu rodem z Pulp Fiction: "jesień średniowiecza" to bowiem nie tylko Tarantino!

POKAZY TRADYCJI RYCERSKIEJ

         Wykład niepostrzeżenie zamienia się w pokaz średniowiecznych rzemiosł,Tradycje rycerskie zapomnianych zawodów, które kiedyś były bardzo ważne dla europejskiej gospodarki. Szewstwo, rymarstwo, garncarstwo, filcowanie, płatnerstwo – lista pokazów jest obszerna, każdy z nich zadziwia i fascynuje. Alternatywą dla rzemiosła jest średniowieczna zabawa, na przykład futbol prymitywny w najlepszym tego słowa znaczeniu – wyzwalający maksimum pierwotnych instynktów. Jakąkolwiek opcję Państwo wybiorą, zapewniamy przeżycia niepodrabialne, oddające klimat epoki w najdrobniejszych szczegółach.

Zanim przejdziemy do drugiej części wieczoru, przyjdzie czas na rozkosze podniebienia. Kolacja średniowieczna to przede wszystkim mięsiwo przygotowywane według tradycyjnych przepisów, wielka różnorodność przypraw i sosów oraz potrawy jarzynowe, między innymi fantastyczne zupy. Do tego desery charakterystyczne dla dworu francuskiego – w tym naleśniki okraszone dzikim bzem, smażone na oliwie. Pragnienie ugaszą zaś stare wina, miody pitne i piwa z małych browarów o kilkusetletniej historii. Druga część wieczoru składa się z dwóch elektryzujących występów. Najpierw krew zawrze w żyłach podczas turnieju rycerskiego. Najznamienitsi rycerze z całej Europy zmierzą się w szalenie efektownych pojedynkach stojących na najwyższym poziomie technicznym. Projekt Efektywny współpracuje z najlepszymi specjalistami od rekonstrukcji średniowiecznych walk, od wielu lat dbającymi o realizm uzbrojenia i sztukę władania mieczem. Ci ludzie nigdy nie idą na kompromis, dając z siebie absolutnie wszystko ku radości Państwa firmy.

KONCERT MUZYKI ZE ŚREDNIOWIECZA

Bal rycerzy impreza integracyjna         Ukoronowaniem spotkania ze średniowieczem może być na Państwa życzenie koncert muzyki dawnej w wykonaniu znanego na całym świecie zespołu parającego się pielęgnowaniem zwyczajów muzycznych minionych epok. Harfy, lutnie, flety i rzadkie instrumenty perkusyjne, takie jak darabuka; jeżeli na tle ich dźwięków usłyszą Państwo średniowieczną pieśń, jak żywe staną Wam przed oczami czasy rycerskich romansów, szlachetnych dam i dworskich bardów opiewających miłość i wojenne przygody. Szykujcie się na krucjatę przeciwko nudzie!

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę