Prawdziwa debata polityczna!

Pojedynek partii, zabawa w Sejm, wojna polityczna, gra dla grup, gra zespołowa.

 

Korzyści dla uczestników:  

  • Nauka podejmowania decyzji
  • Integracja zespołu
  • Nauka pracy pod presją czasu
  • Praktyka w przemawianiu
  • Edukacja historyczna

Bitwa polityków - gra symulacyjna.jpg

 

Scenariusz zawiera: 

  • Losowanie partii
  • Praca nad programem partii
  • 10 obszarów konfrontacji politycznej
  • Realizacja programu wyborczego
  • Ogłoszenie wyników wyborów

WPROWADZENIE DO GRY INTEGRACYJNEJ

Zabawa w polityków     Nic nie wzbudza w naszym narodzie takich emocji, jak rywalizacja partii politycznych walczących o władzę. Polacy mają politykę we krwi, zażarcie bronią własnych poglądów na sprawy gospodarcze i społeczne. Co jednak nastąpi, gdy maksymalnie lewicowy wyborca wcieli się w rolę skrajnie prawicowego polityka i będzie musiał mówić jego językiem? Taka sytuacja może mieć miejsce w rewolucyjnej grze grupowej Projektu Efektywnego. Zapraszamy Państwa do udziału w "Bitwie polityków", zabawie stawiającej świat na głowie i kładącej nacisk na umiejętność zdobywania serc i umysłów, jakże ważną w biznesie. Będzie przy tym wiele oczyszczającego śmiechu, szermierki słownej, niespodziewanych zwrotów akcji i pracy zespołowej.

Partia, program, zadania

    Zaczynamy od podziału na cztery drużyny, z których każda losuje jedną partię - od Bitwa politycznaekstremalnych nacjonalistów przez walczących o rolnicze przywileje ludowców do komunistów, pragnących prymatu klasy robotniczej. Następnie grupy zadaniowe przygotowują pod presją czasu program swojej partii, muszą też odnieść się do konkretnych zagadnień, które będą przedmiotem burzliwych debat. Jak bowiem powiedział Charles De Gaulle, ''żadna polityka nie jest wartościowa w oderwaniu od rzeczywistości'' i żadna partia nie przetrwa bez merytorycznych fundamentów. Oczywiście możliwe są tutaj także humorystyczne wersje partyjnych programów, swoiste parodie naszej klasy politycznej.

REALNE DEBATY POLITYCZNE

     Gotowe do walki o głosy partie zmierzą się w debatach. Przywódcy sprawdzą swoją Negocjacje polityczneskuteczność w bezpośredniej konfrontacji z politycznym przeciwnikiem, prezentując swoje argumenty, charyzmę i zdolność przekonywania. Gorąca atmosfera panująca podczas dyskusji z pewnością wywrze spory wpływ na wyborców, którzy jednak powinni zachować bezstronność - oceniać poziom wrażenia wiarygodności, jakie stara się tworzyć kandydat oraz punktować jego zmysł polityczny z pominięciem osobistych preferencji. Kim są tajemniczy wyborcy? Tego dowiecie się Państwo dopiero w czasie zabawy…

DOBRA POLITYKA

Zabawa w sejm    Wchodząc na teren polityki, mamy zamiar przełamać panujące w polskim społeczeństwie tabu dotyczące tej dziedziny życia. Wierzymy, że zachowując odpowiedni dystans, poczucie humoru i obywatelską odpowiedzialność możemy się polityką cieszyć i wyciągać z niej pożyteczne wnioski. Dobra polityka o pozytywnym obliczu przypomina progresywne działanie biznesowe, dbające o rozwój pracowników firmy i jej priorytety. Pamiętajmy też o realiach firmowej rzeczywistości, pełnej dyskusji i konieczności udowadniania swoich racji. Biznes to w wielu aspektach nic innego jak kreowanie polityki łamiącej wszelki opór i porywającej za sobą rzesze ludzi – pracowników, klientów, partnerów w interesach. Warto posłuchać słów Stanisława Jerzego Leca: zaprawdę "z czego powstałeś zależy od genetyki, w co się obrócisz, od polityki." Niech ta maksyma przyświeca Waszej politycznej bitwie. Wyborcze przedstawienie czas zacząć i to na waszym wyjeździe integracyjnym!

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę