Kto zabił pokojówkę? 

    Gra detektywistyczna team building, kryminalne dochodzenie na wyjazd integracyjny

 

Korzyści dla uczestników: 

  • Poprawa komunikacji w grupie
  • Trening zdolności analitycznych
  • Dążenie do realizacji wspólnego celu
  • Poprawa organizacji pracy
  • Edukacja przez zabawę

Kto zabił pokojówkę - gra integracyjna

 

Scenariusz zawiera: 

  • Badanie śladów DNA
  • Ściąganie odcisków palców
  • Przesłuchania świadków 
  • Analiza miejsce zbrodni 
  • Portrety pamięciowe

Wprowadzenie do gry INTEGRACYJNEJ, team building

      "Gratuluję Państwu przejścia całego szkolenia, jesteście już bardzo blisko otrzymania Zagadka kryminalna.jpglegitymacji działu dochodzeniowego. Wszyscy spisaliście się wspaniale, pokładam w Was wielkie nadzieję i sądzę, że wspaniale poradzicie sobie w swoim fachu. Jednak zanim to nastąpi musicie przejść ostatni test, będzie to prawdziwa sprawa detektywistyczna i w związku z tym oczekuję 100% zaangażowania od każdego z Was. W jednym z hoteli w tym rejonie, zamordowano pokojówkę, sprawa niby zwyczajna, ale okazuje się, że owa pokojówka zamieszana była w kontakty z oficerami CBŚ. Może okazać się, że nasza pokojówka to były "odwrócony" specjalista z naszych szeregów. Druga wersja, jaką bierzemy pod uwagę to zwykły zbieg okoliczności, czyli osoba, która kiedyś miała znajomych z CBŚ. Ale w tej sprawie jest jeszcze coś co mrozi nam krew w żyłach, swego czasu jakieś 26 lat temu zaginęły tajne plany dotyczące ukrytych głowic jądrowych, skradzionych jeszcze z ZSRR. Wszelkie dowody wskazują na to, że jedna z naszych agentek wywiadu zaraz przed śmiercią przekazała je swojej córce a konkretnie...naszej pokojówce, jeśli teraz nie żyje, to może to oznaczać, że ktoś dostał plany w swoje ręce i zmierza właśnie do miejsca, gdzie znajdują się zaginione głowice! Chyba reszty Wam nie muszę tłumaczyć. Stworzymy kilka oddziałów zadaniowych i każdy będzie odpowiedzialny za konkretne działania. Liczy się zgrany zespół (team working). Czas gra na naszą niekorzyść, zaraz otrzymacie niezbędne dokumenty śledztwa i życzę wszystkim powodzenia"!

 PRZESŁYCHANIE ŚWIADKÓW

    Zadaniem grupy jest przeprowadzenie przesłuchania z gośćmi hotelowymi, którzy w Przesłuchanie świadków.jpgmomencie morderstwa przebywali w okolicach pokoju, w którym zginęła pokojówka. Waszą rolą będzie efektywne przesłuchanie podejrzanych oraz zapisanie najważniejszych informacji na kartach dochodzenia. Podejrzani posiadają kilka cennych informacji, które możecie wykorzystać w rozwikłaniu zagadki. Możecie wykorzystywać wszelkie znane w psychologii techniki przesłuchań, od zastraszania, aż po wyrachowaną grę rodem z neurolingwistyki (NLP). Zwróćcie uwagę na każdy gest, słowo, to mogą być kluczowe kwestie. Praca podczas przesłuchania to idealna szansa na team building

MIEJSCE ZBRODNI

    Miejsce, w którym zginęła ofiara posiada swoją niepowtarzalną energię złą energię.Kto zabił pokojówkę.jpg Jeszcze chwilę temu, w tym pokoju doszło do zabójstwa. Musicie zabezpieczyć wszelkie ślady, przeanalizować znalezione przedmioty, odtworzyć całe zdarzenie. Pracujcie zespołowo, ponieważ tylko dzięki skoordynowanej współpracy w grupie osiągniecie efekt i nie zatrzecie śladów. Analiza DNA, rzeczy osobiste denatki dadzą wiele cennych wskazówek. Przyjrzyjcie się wszystkim szczegółom, a czeka Was niejedno szokujące odkrycie. 

POBRANIE ODCISKÓW PALCÓW

Gra kryminalna.JPG

     Podczas trwania dochodzenia zostaną Wam przekazane odciski palców jakie będziecie musieli dopasować do wszystkich osób jakie mogą być podejrzane. Barmanka, to cwana osoba, mogła celowo zatrzeć ślady. Podzielcie się na rolę w zespołach i użyjcie wszelkich aspektów team workingu, by szybko i sprawnie przeanalizować odciski Turysty oraz pracownika recepcji. Czy zabójca był ostrożny, czy może zostawił gdzieś swój ślad? Współpraca drużynowa przy badaniu odcisków odpowie na to pytanie jednoznacznie. 

PRACA W ZESPOLE I WSKAZANIE ZABÓJCY   

Ściąganie odcisków palców.JPG

 

    Podsumowanie zebranych informacji i dowodów musi mieć swój konstruktywny i racjonalny finał. Rozwiązanie zagadki morderstwa znajduje się w Waszych głowach. Dokonajcie wnikliwej konsultacji, przeprowadźcie burzę mózgów i wskażcie zabójcę! Każdy pomysł może okazać się na wagę złota, każda logiczne połączenie może doprowadzić Was do rozwikładania zagadki. Siła w zespole dochodzeniowym! 

ANALIZA BEHAWIORALNA

     Klamrą zamykającą dochodzenie kryminalne jest analiza behawioralna, która ma na celu ukazanie korzyści, jakie uczestnicy wynoszą z gry i mogą zaimplementować w codziennym życiu zawodowym. Jedno kreatywne ćwiczenie a tyle radości na koniec scenariusza.
Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę