Maszyna Rube Goldberga

 Warsztaty team building, gra na event integracyjny, konstrukcja maszyn, gry maszyny

 

Korzyści dla uczestników: 

  • Nauka planowania
  • Trening kreatywnego myślenia
  • Edukacja przez zabawę
  • Podniesienie poziomu współpracy
  • Integracja uczestników (team building)

Maszyna Goldberga.jpg

 

Scenariusz zawiera:

  • Odprawa z konstruktorem
  • Ponad 1500 elementów konstrukcji
  • 10 różnych celów konstrukcyjnych
  • Oprawa muzyczna
  • Nagrody dla najlepszych drużyn

EVENT - Maszyna Goldberga 

    Maszyna Goldberga to inteligentny program integracyjny, który zrewolucjonizował Maszyna Goldberga.jpgswego czasu polski rynek eventowy. Ta klasyka jest wiecznie żywa. Klienci nadal regularnie proszą nas o przygotowanie elementów niezwykłej maszyny. Jej budowa pozwala na poprawę współpracy i komunikacji między zespołami oraz zwiększenie kreatywności i dyscypliny pracy. Państwa pracownicy stają przed zadaniem zaprojektowania i skonstruowania jak najbardziej skomplikowanego mechanizmu, który umożliwi wykonanie prostej czynności. W skrócie można powiedzieć, że maszyna Golberga zadziała na zasadzie domina. Uruchomienie jednego elementu konstrukcji wywoła reakcję łańcuchową o ogromnym rozmachu. Ostatecznym efektem tej reakcji może być np. wbicie gwoździa za pomocą młotka lub inna, równie prozaiczna operacja. Jeżeli uda się ją wykonać dzięki maszynie Goldberga, uczestników programu integracyjnego opanuje szalona radość.

RUBE GOLDBERG I JEGO MASZYNA NA INTEGRACJĘ

     Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu gry, warto przypomnieć postać Gry maszyny.jpgpomysłodawcy idei maszyny. Był nim amerykański rysownik, rzeźbiarz, pisarz, inżynier i wynalazca - legendarny Rube Goldberg. Na początku XX wielu stworzył on serię komicznych rysunków, które przedstawiały profesora Lucifera Buttsa, ekscentrycznego naukowca korzystającego z absurdalnie skomplikowanych wynalazków, nazwanych później maszynami Goldberga. Maszyny weszły później do kanonu zachodniej kultury masowej. Ich pierwotnym znaczeniem była parodia amerykańskiej obsesji na punkcie technologii.

MASZYNA GOLDBERGA - GRA TEAM BUILDING

   Jak wygląda maszyna Goldberga po ponad stu latach, w autorskiej wersji Projektu Efektywnego? Stawiamy przede wszystkim na jakość, precyzję i rozmach elementów, Pomysł na team building.jpgktóre oddajemy Państwu do dyspozycji. Poddajemy metal, drewno i wiele innych materiałów profesjonalnej obróbce, by można je było szybko zamieniać w zaawansowane konstrukcje podczas gry. Do tego dodajemy szereg gotowych mechanizmów, które uczestnicy programu integracyjnego mogą wykorzystywać. Zanim jednak przystąpią do pracy, zostają wprowadzeni w klimat gry przez ekspertów, po czym dzielą się na zespoły i analizują schematyczne instrukcje, będące zarysem projektu. Następnie zaczyna się właściwa praca - od warstwy projektowej, przez budowę kilku mechanizmów maszyny w prowadzących stałe konsultacje zespołach, do połączenia mechanizmów w jedną gigantyczną konstrukcję. Ostatnim etapem jest oczywiście uruchomienie maszyny Goldberga. Emocje sięgają wtedy zenitu, uczestnicy poznają prawdę o jakości swojej pracy. Udane uruchomienie okraszone wspomnianą szaloną radością to jeden z najpiękniejszych momentów podczas firmowych wyjazdów integracyjnych, świadectwo tryumfu ludzkiej jedności.

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę