QUIZ PRL stał się rzeczywistością!

Konkurs wiedzy o PRL, zabawa integracyjna, gra dla dorosłych, team building.

Cel: Wygrana w konkursie PRL.Korzyści z imprezy integracyjnej, wartość dodana
Gatunek: Quiz wiedzy o PRL.
Ilość osób: 10 - 100.
Wartość dodana: Edukacja przez zabawę.
Elementy: Pełna charakteryzacja miejsca w klimacie PRL, profesjonalni animatorzy, 3 rodzaje pytań, kolacja w stylu PRL, oprawa muzyczna.

WPROWADZENIE DO ZABAWY INtegracyjnej

 Impreza PRL   

     Towarzysze, wyjazdy integracyjne to także podróże w czasie a okres PRL-u jest dla większości z nas słodko-gorzką mieszanką, w której nostalgia i humor mieszają się z wydarzeniami tragicznymi. Peerelowski smak staraliśmy się oddać tworząc konkurs zespołowy wiedzy o Polsce tamtych lat. Serdecznie zapraszamy Towarzyszy do zabawy integracyjnej, w której znajomość dawnych realiów zostanie wszechstronnie sprawdzona. Pytania podzielone są na trzy zestawy: Historia, Kultura i Sport oraz Życie Codzienne i Obyczaje.

ROLA DRUŻYN w konkursie

    Każda grupa biorąca udział w rywalizacji wylosuje odpowiednią ilość pytań z każdego Konkurs wiedzy o PRLzestawu. Całość poprowadzi profesjonalny konferansjer, nie mniej charyzmatyczny od legendarnego ''Wodzireja'' (Lutka Danielaka) w wykonaniu Jerzego Stuhra. Oceniana będzie dokładność odpowiedzi, by uzyskać cały punkt trzeba będzie czasami rozwinąć swoją wypowiedź. Poza konkursem czekają również Towarzyszy przeróżne nieprzewidziane zdarzenia, nawiązujące do kultowych polskich komedii Stanisława Barei i innych znakomitych reżyserów. To wszystko podlane procentami i owiane zapachami klasycznych potraw. Zwycięzcy konkursu grupowego otrzymają niepowtarzalne prezenty, związane z epoką. Bawimy się na koszt Partii! By łatwiej pracowało się nam dla dobra klasy robotniczej (przodującej siły narodu!) musimy zjednoczyć nasze wysiłki, dać z siebie jeszcze więcej niż zwykle!

CZASY PRL

Konkurs o PRL
    Umysły członków Komitetu Centralnego będą wyrabiały dwieście procent normy i pozwolą nam jeszcze raz powrócić do czasów, gdy Partia była jedyną wyrocznią, a wódka jedynym wyjściem. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z sympatią Towarzyszy i wspólnie odbudujemy klimat Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Wyjazdy integracyjne z udziałem quizu PRL to świetny pomysł dla pracowników Twojej firmy.

PRZYKŁADOWE PYTANIA

HISTORIA

1. Funkcję I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Konkurs PRL team buildingsprawowali kolejno... (wymienić wszystkich po kolei, jeżeli się nikomu nie uda, proszę ułożyć we właściwej kolejności - poniżej lista chronologiczna i lista losowa).

Lista losowa: Stanisław Kania, Władysław Gomułka, Wojciech Jaruzelski, Edward Ochab, Mieczysław Franciszek Rakowski, Bolesław Bierut, Edward Gierek

2. Na czym polegała tzw. odwilż gomułkowska?

KULTURA I SPORT

1. Z jakiego filmu pochodzi cytat: ''A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.''

2. Andrzej Wajda zaadaptował na duży ekran genialne opowiadania „Brzezina", „Ziemia Obiecana" i „Tatarak". Kto był autorem tych opowiadań?

ŻYCIE CODZIENNE I OBYCZAJE

1. Czym jest lorneta z meduzą?Quiz PRL - zabawa integracyjna

2. Wymień przynajmniej 5 marek peerelowskich papierosów.

3. Wymień dwie nazwy peerelowskich sieci sklepów, w których za dolary można było kupić zagraniczne i polskie towary o stosunkowo wysokiej jakości.

Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę