BLOG - Projekt Efektywny

bądź z nami na bieżąco

Co to jest incentive travel, turystyka motywacyjna, turystyka biznesowa

-

      Atrakcje na imprezy integracyjnePomyślałem że w końcu usiądę, zbiorę wszystkie myśli w jedną spójną całość, przeanalizuję całą nabytą przez lata wiedzę i odpowiem najlepiej jak tylko mogę na pytanie, co to jest incentive travel i czym różni się o zwyczajnej turystyki. Chciałbym żeby każde zdanie miało swoją merytoryczną wartość dlatego też zacznijmy od definicji incentive travel.

    Incentive travel najlepiej opisuje następujący zestaw cech:

1. To nagroda dla najlepszych pracowników w firmie za nieprzeciętny wkład w pomnażanie jej majątku.

2.  To ekskluzywna i droga wycieczka/impreza dla grupy pracowników, często w odległe i egzotyczne kraje ale także w ciekawe i rzadko odwiedzane miejsca blisko nas.  

3. To narzędzie motywacyjne mające na celu wynagrodzić i zmotywować najlepszych pracowników w firmie.

4. To proces lojalnościowy, który przywiązuje najlepszych pracowników do danego podmiotu po przez wyzwalanie w nich pozytywnych emocji w czasie wyjazdu integracyjnego.

5. To nic innego jak wielkie "DZIĘKUJE" od korporacji dla swoich najbardziej oddanych ludzi.

    Mam nadzieję że w ciemnej uliczce zapaliło się już światło i teraz nareszcie widać czym jest ten magiczny incentive i dlaczego musi być tak drogi, no może nie musi ale zazwyczaj jest! ;)

    Czyli upraszczając, mamy grupę najlepszych pracowników i chcemy jako firma im podziękować, osoby te zarabiają bardzo dobrze i są świetnie wyposażone więc nie ma sensu kupowanie kolejnych samochodów czy też nowoczesnych gadżetów a tym bardziej kolejne nagrody finansowe. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku staje się właśnie turystyka motywacyjna (tłumaczenie na język polski) czyli zorganizowany, kosztowny i zachwycający wyjazd wypełniony ponad przeciętnym zestawem atrakcji. Oczywiście jak wspomniałem łączy się to z dość sporymi kosztami ale WARTO bo korzyści są czasami zaskakujące.

Wycieczki egzotyczne kraje     Kolejnym pytaniem, na które warto żebym odpowiedział jest kwestia różnić między standardową wycieczką turystyczną a turystyką motywacyjną. Jedno i drugie wydarzenie można zaliczyć do turystyki biznesowej, łączy je także kilka aspektów ale my skupimy się na tych które je dzielą by lepiej uwidocznić Wam specyfikę incentive. Oczywiście mówię cały czas o różnicach dotyczących naszej branży czyli obsługi grup zorganizowanych, nie wchodzę w polemikę na temat klienta indywidualnego bo nie jest to przedmiotem mojej wypowiedzi.

    Różnice między turystyką motywacyjną (incentive travel) a standardową wycieczką turystyczną:

Turystyka motywacyjna (incentive travel).

Standardowa wycieczka turystyczna.

Cel wyjazdu: egzotyczne miejsca, ciekawe regiony, niebezpieczne tereny, wysokie partie gór, lasy tropikalne, wyludnione wyspy, budynki zamknięte dla zwykłych obywateli, bazy wojskowe, siedziby klubów sportowych itd.

 

Cel wyjazdu: miejscowość o walorach turystycznych.

Mała liczba osób w grupie, najczęściej od 5-20 uczestników.

 

Średnia i duża ilość uczestników, najczęściej 25-120 osób.

Wysokie koszty.

Niskie i średnie koszty.

Dłuższy czas wyjazdu, zazwyczaj od 5 do 21 dni.

Wyjazdy od 3 dniowych do maksymalnie 7 dniowych wycieczek.

Uczestnicy to elitarna i wybrana grupa.

Uczestnicy to wszyscy, którzy się zgłoszą.

Ekskluzywne atrakcje typu: nurkowanie, skoki spadochronowe, pływanie jachtami motorowymi, korzystanie ze sprzętu wojskowego, spotkania ze znanymi osobami itd.

Standardowe atrakcje typu: zwiedzanie zabytków, interaktywne warsztaty historyczne, wizyty w znanych restauracjach, spotkania z przewodnikami i pasjonatami miejsc, itd.

Kwaterunek w hotelach o wysokim standardzie w opcji all inclusive. Kwaterunek w miejscach nie przeznaczonych na usługi hotelarskie - ciekawe miejsca, noce pod gołym niebem, namioty wojskowe itd.

Kwaterunek w hotelach średniej klasy w opcji HB.

Transport ekskluzywnymi środami komunikacji, połączenia lotnicze - klasa biznes, samochody do przewozu VIP'ów.

Transport zwykły, autokary, loty ekonomiczne, busy średniej klasy.

Opieka wielojęzycznych koordynatorów o wysokiej kulturze przez 24h na dobę.

Opieka pilotów.

Dostęp do specjalistów z najwyższej półki, elitarne jednostki wojskowe, podróżnicy znani z TV,

Standardowa obsługa.

Dodatkowe usługi na życzenie wliczone w cenę: nocne kolacje, indywidualne wycieczki, darmowe korzystanie ze strefy SPA&Wellness i inne na specjalne życzenie klienta.

Brak dodatkowych usług wliczonych w cenę.

Szkolenia z drogich atrakcji: golf, nurkowanie, latanie paralotnią, pilotowanie, pływanie łodziami motorowymi, strzelanie z ostrej broni itp.

Brak dodatkowych szkoleń.

Wysokie ubezpieczenie NW od wszystkich ryzyk z jakimi wiąże się wyjazd, czasami prywatna opieka medyczna.

Standardowe ubezpieczenie turystyczne.

Incentive travel - rafting     Mam nadzieję że przybliżyłem Wam pojęcie incentive travel i od dzisiaj będziecie spokojnie mogli pochwalić się swoją wiedzą z osobami zainteresowanymi czy też korzystającymi z takich przyjemności. Na końcu muszę także wspomnieć że organizacja turystyki motywacyjnej działa niesamowicie motywująco na uczestników, zbliża ich mocno do firmy oraz umacnia w przekonaniu że są we właściwym miejscu i powinni robić to co robią najlepiej czyli generować zysk w branży w jakiej się spełniają a ich pracodawca na pewno zadba o ich samopoczucie czy też wolny czas fundując od czasu do czasu niezapomnianą wycieczkę czy też imprezę.  

Scenariusze survival      Nie muszę chyba wspominać ale na wszelki wypadek zrobię to albowiem turystykę motywacyjną powinno się zamawiać w profesjonalnych agencjach eventowych posiadających uprawnienia organizatora turystyki (tak jak Projekt Efektywny Events&Travel), daje to gwarancję prawidłowo wykonanej usługi. Organizowanie takich wyjazdów na własną rękę może skończyć się katastrofą ze względu na ograniczoną wiedzę o turystyce, regionach, kosztach, doborze kadry itp. Także zostawcie swój wyjazd motywacyjny profesjonalistą a na pewno wszyscy na tym skorzystają a najbardziej jego uczestnicy! 

Masz pytania, komentuj!

Chcesz zlecić organizację fachowcom zapraszam do kontaktu!

Do zobaczenia na naszym BLOGU!

Emil Fistaszek;)

Diana dnia
cześć! jestem studentką pierwszego kursu SGTiR. Teraz, muszę wybrać kolejną specjalność. Hotelarstwo albo Bisness turystyka. Nie wiem co wybrać. Jaka specjalność ma więcej możliwości?
ivauhavos dnia
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Amoxicillin No Prescription dni.tbai.projektefektywny.pl.kmo.to http://mewkid.net/who-is-xandra/
pychola dnia
realcheaplevitra
Skomentuj
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


Zostaw swój nr telefonu,
Oddzwonimy do kilku minut.
Dziękujęmy, przyjęto zgłoszenie.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Zamknij Zamów rozmowę